Dobrodošli

WELCOME: Click for English

Zbiramo prijave na delavnico igranega filma, ki bo potekala med 23. in 27. julijem.

Prijavite se lahko na msfi@kinoteka.si.

DIG18

Ponujamo otroške rojstno dnevne zabave obarvane s filmsko tematiko.

Več najdete pod zavihkom 'Obisk'.

RojstniDnevi

S 1. majem 2017 smo stopili v partnerstvo »Muzeji brez meja – Musei senza confini – Muzeji bez granica«.

Dogovor, ki ima svojo spletno stran, dosegljivo preko domen MuzejiBrezMeja.eu, MuseiSenzaConfini.eu in MuzejiBezGranica.eu, določa, da lahko vsi obiskovalci enega od muzejev partnerstva, ki so kupili posamično ali družinsko vstopnico in z njo obiščejo drugi muzej ali galerijo v eni izmed ostalih dveh držav partnerstva, v roku 20-ih dni pri vstopu koristijo 50-odstotni popust.

muzejibrezmeja

Maja v muzeju

datum: 29.04.2018

________________________________________________________________________

MEDNARODNI MUZEJSKI DAN
petek, 18. maj, med 11. in 18. uro; vstop prost

PODOBE FILMA: Na Grossmannovem vrtu
sobota, 19. maj, med 14. in 16. uro; vstopnina: 1 eur

POKLON VIZIJI: Aljoša Žerjal
sreda, 23. maj, ob 18.00; vstop prost

_________________________________________________________________________

Mednarodni muzejski dan

petek, 18. maj, med 11 in 18. uro

MMD2018

Že leta 1977 je Mednarodni muzejski svet ICOM zaznamoval 18. maj kot Mednarodni dan muzejev, z namenom večje prepoznavnosti muzejev v družbi in njenega razvoja. Vsako leto se temu prazniku pridružuje več muzejev, tudi slovenskih.

Mednarodni muzejski dan praznujejo v več kot 35.000 muzejskih institucijah v več kot 140 državah sveta. Med njimi tudi Slovenija s svojo mrežo raznolikih muzejev.

Mednarodni muzejski dan MMD 2018 se letos posveča temi Hiperpovezani muzeji: novi pristopi, novi obiskovalci.

Na ta dan bo vstop v Muzej slovenskih filmskih igralcev prost. Vljudno vabljeni!

Podobe filma: Na Grossmannovem vrtu

sobota, 19. maj, med 14. in 16. uro

Gumb:Grossmann

Navdih za tokratno delavnico bomo poiskali v kratkem filmu Na domačem vrtu (1906) začetnika slovenskega filma Karola Grossmanna. Pokukali bomo v njegov vrt in se pogovorili o tem, kakšne vrtove imamo in kakšne bi želeli imeti. Nato bomo iz različnih naravnih materialov in filca ustvarili barvite makete vrtov, vse od kraškega pa tam do ljutomerskega.

Delavnico pripravlja društvo Gumb in je namenjena otrokom in mladim od 6. leta dalje, dobrodošli pa so tudi starši. (Prispevek: 1 eur)

Vljudno vabljeni! ___________________________________________________________________________

Poklon viziji: Aljoša Žerjal

sreda, 23. maj, ob 18. uri

Poklonviziji

Tržaški cineast, filmar samouk Aljoša Žerjal, prejemnik nagrade Darko Bratina, ki mu jo je leta 2003 podelil Kinoatelje, letos praznuje devetdeseti rojstni dan. V programskem sklopu Nagrada skozi čas bo na festivalu Poklon viziji znova na ogled delček njegove zakladnice filmskih zapisov, ki pričajo o življenju ob meji doma in nas hkrati popeljejo v številne kulture širom sveta.

Aljoša Žerjal je izreden opazovalec sveta. V objektiv svoje 8-mm kamere je ujel zgodbe nepozabnih potovanj (Kazahstan, Tibet, Čile, Balkan, Moskva, Vietnam ...), svoj rojstni Škedenj in čezmejni kraški prostor, otroški svet ... Prve posnetke je naredil s staro nemško kamero Agfa, ki mu jo je posodil prijatelj Edi Šelhaus, vojni fotoreporter in snemalec. Še danes z začudenjem in radovednostjo opazuje svet, občuduje človeka in naravo, stare mojstrovine in arhitekturo. Brez predaha še naprej snema in montira filme, danes v digitalnem formatu.

Ob njegovem devetdesetem jubileju vas vabimo na poseben filmski večer, na katerem si bomo v dveurnem druženju lahko ogledali delček njegovega opusa – od prvih filmov na 8-mm traku pa vse do zadnjega enominutnega filma 1928–2018, s katerim Žerjal potuje tudi na hrvaški festival enominutnega filma v Požego.

Večer je nastal v sodelovanju Kinoateljeja s Slovensko kinoteko in Slovensko TV RAI za FJk ter ob podpori Slovenskega filmskega centra in odborništva za kulturo dežele Furlanije Julijske Krajine.

Vljudno vabljeni!

Kako do nas? / How to get here?

Nahajamo se v središču Divače, nekaj metrov za Knjižnico Divača in Gostiščem Malovec. Avtocesto zapustite na izvozu Divača ter sledite tablam, ki vas vodijo do središča Divače in nato do Škrateljnove domačije.

KAKO DO NAS / HOW TO GET HERE (google maps)

Highway: A1 (Koper - Ljubljana - Maribor)

Exit: Divača

Regional road: to Divača (after cca. 1,5 km turn left and then right to Divača)

Look for the sign: Škrateljnova domačija

Kontakti / Contacts

Muzej slovenskih filmskih igralcev v Divači

Kraška cesta 26
6215 Divača

tel (prenosni): +386 41 550 044

tel (blagajna): 05 7310 949

faks: 05 7310 948
e-pošta/ email: msfi@kinoteka.si

Po telefonu smo dosegljivi v okviru delovnega časa.

Razvojni center Divača
Nataša Matevljič
e-pošta/ email: razvojni.center@divaca.info

Delovni čas / Opening times

maj-september/ may-september

torek, sreda, petek, sobota, nedelja/ tuesday, wednesday, friday, saturday, sunday: 11.00 -18.00

oktober-april/ october-april

torek, sreda, petek, sobota, nedelja/ tuesday, wednesday, friday, saturday, sunday: 10.00 - 17.00

zaprto/ closed:

1. in 2.  januar, Velika noč, 27. april, 1. maj, 1. november, 24., 25., 26. in 31. december

Za šolske in ostale organizirane skupine je muzej odprt tudi izven urnika. Obisk muzeja je potrebno najaviti teden vnaprej.

Zadnji vstop v muzej je eno uro pred zaprtjem.

Vstopnice / Tickets

odrasli/ adults

4,00 €

odrasli v skupini(vsaj 20 oseb)/ adults in a group (20 pers. and more)

2,00 €

učenci, dijaki, študentje/ students

2,50 €

upokojenci/ seniors

2,50 €

upokojenci v skupini(vsaj 20 oseb)/ seniors in a group (20 pers. and more)

1,50 €

družinska karta/ family ticket

7,00 €

vodstvo po razstavi(na osebo)/ guided tour (per pers.)

1,00 €

projekcija v dvorani(na skupino)/

movie in the hall (per group)

100,00 €